Wykładzina – dlaczego jest tak często spotykana w biurach?

0
65

Wykładzina jest powszechnie stosowana w przypadku powierzchni biurowych. Jakie aspekty decydują, że projektanci tak chętnie decydują się na ten sposób pokrycia powierzchni podłogowe? Sprawdźmy.

Jakie są alternatywy dla wykładziny w biurze?

Poza wykładziną podłogową do wyboru są jeszcze panele winylowe oraz kafle. Znacznie rzadziej w miejscach użyteczności publicznej spotykane są panele drewniane. Posadzki z kolei raczej bardziej kojarzą się z miejscami o wyjątkowo dużym natężeniu ruchu pieszego (np. w galerii handlowej). W przypadku biur raczej poszukiwane są rozwiązania z nieco wyższej półki. Stąd też biura chętnie wykorzystują wykładziny przeznaczone do użyteczności publicznej. Wcześniej takie rozwiązanie było najczęściej spotykane w hotelach, a obecnie jest stanardem w nowoczesnych powierzchniach biurowych.

Jakimi zaletami charakteryzuje się wykładzina biurowa?

Nie tylko kwestie estetyczne decydują o tym, że wykładziny biurowe cieszą się dużym powodzeniem. Przede wszystkim wysokiej jakości wykładzina biurowa to szereg praktycznych zalet. Wśród nich między innymi:

  • ponadprzeciętna odporność na odkształcenia i przetarcia,
  • bardzo dobre właściwości akustyczne pomagające wygłuszyć pomieszczenie,
  • niektóre wykładziny tego typu są rozwiązaniem ekologicznym, gdyż są produkowane z poliuretanu pochodzącego w dużej części z recyklingu,
  • wykładziny są łatwe w utrzymaniu czystości (w większości przypadków wystarczy reguarne odkurzanie),
  • wykładziny dobrze zbierają pyłki i kurz z powietrza dzięki czemu pomagają zachować czyste i zdrowie powietrze,
  • wykładziny można łatwo zamówić pod wymiar tak aby idealnie pasowały do pomieszczenia.

Szereg zalet sprawia, że wykładziny są powszechnie stosowane w powierzchniach biurowych. Przede wszystkim są cenione za swoje właściwości estetyczne. Mnogość wzorów i kolorów sprawia, że można je dopasować niemal do każdego biura niezależnie od tego w jakim stylu jest urządzone. To co szczególnie przemawia za wykładzinami to długa lista praktycznych zalet. Praktyka pokazuje, że wykładziny biurowe są praktycznym i komfortowym rozwiązaniem na długie lata.