Wszystko o moskitierach

0
434

Chyba każdy miał kiedyś nieprzyjemność zauważyć że otworzenie okna wiosną lub latem może zakończyć się prawdziwą inwazją niechcianych gości (owadów). Rozwiązanie tego problemu jest proste – zakup moskitiery. To właśnie ta drobna magiczna siateczka montowana na oknach jest bohaterem niniejszego artykułu. Poniżej odpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas zakupu moskitiery na okno. 

Moskitiera to nic innego jak zasłona z gęstej siatki przyklejana do ram okna za pomocą estetycznych rzepów. Zaletą tego rozwiązania jest to że skorzystanie z moskitiery korzystnie wpływa na wygląd okna. W połączeniu z gustownymi zasłonami i firanami okno z moskitierą wygląda naprawdę estetycznie. Moskitiery są wykonywane z bawełny, polietylenu, poliestru oraz nylonu. Współczesne moskitiery z reguły są wykonane z bardzo skutecznego włókna szklanego. Głównym i najważniejszym zdaniem moskitiery jest powstrzymanie nalotu owadów (głównie much, komarów, pszczół). Jednak naszym zdaniem poza swoją użytecznością moskitiera jest dodatkiem, który po prostu pozwala ładnie zaaranżować okno. 

Na co zwrócić uwagę wybierając moskitierę? 

Po pierwsze, moskitiera musi być mocna i wytrzymała. Nie może ulegać uszkodzeniu na skutek trudnych warunków atmosferycznych (np. słabej jakości materiał mógłby wyblaknąć podczas długotrwałej ekspozycji na słońce). Dobrym rozwiązaniem są moskitiery z włókna szklanego. 

Po drugie, montaż moskitiery powinien być maksymalnie prosty. Większość dostępnych na rynku moskitier wymaga jedynie podczepienia ich za pomocą estetycznych rzepów. Raczej nie rekomendujemy moskitier, które wymagają kosztownego i skomplikowanego montażu. 

Po trzecie, ważne by moskitiera idealnie pasowała do Twojego okna. Zwróć uwagę zarówno na jej wymiar jak i kolorystykę. 

Na koniec przypominamy o oczywistym – moskitiera powinna chronić przed przedostaniem się niechcianych owadów. W związku z czym przede wszystkim powinniśmy wybierać sprawdzone egzemplarze, które mają cienką siateczkę (np. siatki moskitiery) . Dobre moskitiery potrafią skutecznie powstrzymać nawet najdrobniejsze owady. 

 

Więcej na: https://kasandra.com.pl/moskitiery-c-24.html