Możliwości na rynku nieruchomości

0
400

Kanadyjski rynek nieruchomości jest rynkiem o każdej porze roku, ponieważ chociaż rynek nieruchomości w tym kraju jest zdecydowanie cykliczny, zawsze można czerpać zyski z nieruchomości w Kanadzie, jeśli inwestor nieruchomości odpowiednio czas i ukierunkuje swoje inwestycje.

W Kanadzie, w zależności od pozycji cyklu rynku nieruchomości i obszaru kraju, którym zainteresowany jest nabywca, inwestor może albo kupić długoterminowy wzrost, zyski krótkoterminowe lub zrównoważony dochód.

Kiedy rynek nieruchomości osiąga najwyższy poziom, jak obecnie w głównych miastach Kanady, inwestor raczej nie będzie w stanie osiągać krótkoterminowych zysków na rynku nasyconym podażą i walczącym o popyt… jednak na takim rynku tam, gdzie kupujący po raz pierwszy nie mogą sobie pozwolić na pierwszy szczebel drabiny nieruchomości, kupuje się, aby pozwolić inwestorowi na pokrycie kosztów zakupu mieszkania na żądanie.

Ci, którzy mogą kupować mieszkania i kamienice w najpopularniejszych dzielnicach wynajmujących w Kanadzie, mogą kupić zrównoważony dochód z wynajmu i cieszyć się wzrostem kapitału na nieruchomościach w dłuższej perspektywie. W przypadku spowolnienia popytu na nieruchomości często rośnie popyt na mieszkania do wynajęcia, co oznacza, że ​​naliczane są stawki czynszu, a inwestor może osiągnąć imponujący dochód na takim etapie cyklu nieruchomości rynek.

Gdy cykl rynku nieruchomości w Kanadzie zaczyna się zmieniać po okresie spowolnienia, stagnacji lub negatywnej korekty, która skutecznie sprawia, że ​​ceny nieruchomości są bardziej przystępne w ujęciu realnym, popyt na nieruchomości rośnie, a podaż maleje. W takich momentach inwestor może celować w najszybciej zmieniające się sektory w celu uzyskania najszybszych zysków i osiągać imponujące korzyści w krótkim okresie lub znaczące długoterminowe ulepszenia.

Innym powodem, dla którego kanadyjski rynek nieruchomości jest rynkiem na wszystkie pory roku, jest stały podaż „nowych pieniędzy” na rynku nieruchomości ze względu na popularność Kanady wśród emigrantów. Corocznie Kanada przyjmuje tysiące nowych mieszkańców, którzy ci przynoszą świeże pieniądze i popyt na rynek nieruchomości, co oznacza, że ​​zawsze napływają zagraniczne inwestycje w celu ożywienia rynku nieruchomości.

Wreszcie podstawową atrakcją Kanady jako kraju dla inwestorów w nieruchomości jest fakt, że każda inwestycja dokonana w kanadyjskim sektorze nieruchomości jest inwestycją w solidny, wypróbowany i przetestowany dobrze ugruntowany rynek. Rynek, na którym istnieje i pozostanie stały lokalny popyt na nieruchomości do wynajęcia lub kupna, i gdzie istnieje stały roczny napływ wewnętrzny dochodu pochodzącego z zagranicy, aby pobudzić cały sektor nieruchomości.