Sprawne przygotowywanie betonu na placu budowy.

0
322

Sprawne przygotowywanie betonu, bezpośrednio na placu budowy, wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu budowlanego. Czasem będzie to klasyczna betoniarka, która w zupełności wystarczy, jeśli chodzi o zaopatrzenie w beton budowy domu jednorodzinnego. Jeśli jednak zajmujemy się bardziej poważną, bardziej wymagającą inwestycją budowlaną, niezbędna będzie możliwość szybszego i bardziej sprawnego przygotowywania betonu w większych ilościach. W takim wypadku, koniecznie trzeba będzie zainwestować w mieszalnik do betonu, montowany na ładowarce w miejsce standardowej łyżki. Dzięki temu, możliwe będzie szybkie i sprawne przygotowywanie betonu, bezpośrednio na placu budowy.

Czy sprawne przygotowywanie betonu jest nam w ogóle potrzebne?

Można pomyśleć, iż jest to zbędna inwestycja, bowiem zawsze możemy skorzystać z usług betoniarni przemysłowych. Niemniej jednak betoniarnia, nie zawsze jest korzystna. Trzeba tutaj pamiętać, iż zamawianie betonu jest obciążone pewnymi niedogodnościami. Przede wszystkim, musimy zamówić konkretną ilość betonu, na przykład 1 m3, a przecież nie zawsze będziemy potrzebować aż tyle. Beton będzie dostarczany o konkretnej godzinie, więc musimy wszystko planować tak, aby w tym czasie, pracownicy mogli go wykorzystać. Jeśli o to nie zadbamy, lub coś pójdzie nie tak, niestety beton się zmarnuje.

Jeśli więc zainwestujemy w własny mieszalnik do betonu do ładowarki, będziemy mogli uniknąć tego typu trudności. Sprawne przygotowywanie betonu, będziemy mogli realizować wtedy kiedy chcemy, w takiej ilości, w jakiej jest to nam potrzebne. Można więc powiedzieć, iż jest to rozwiązaniem wyjątkowo korzystnym, zapewniającym o wiele większe możliwości organizacji pracy.

Zalety posiadania mieszalnika do betonu.

Jak widzieliśmy już powyżej, sprawne przygotowywanie betonu, bezpośrednio na placu budowy, będzie zapewniać nam całkiem konkretne korzyści. Oczywiście to jeszcze nie wszystkie, gdyż jest ich zdecydowanie więcej. Do najważniejszych korzyści, możemy tutaj zaliczyć następujące kwestie:

  • Możliwość samodzielnego przygotowywania betonu, bezpośrednio na placu budowy.
  • Sprawne przygotowywanie betonu suchego, półsuchego i mokrego, w zależności od potrzeb.
  • Beto przygotowywany w ilościach odpowiadających aktualnego zapotrzebowaniu.
  • Możliwość sprawnej dystrybucji betonu ładowarką, nawet na bardzo rozległym placu budowy.
  • Ładowarka z mieszalnikiem do betonu, może być w dalszym ciągu stosowana do załadunku sypkich materiałów budowlanych.
  • Możliwość przygotowywania betonu w ilości nawet do 1m3
  • Mieszalnik do betonu, możemy wykorzystywać na wielu ładowarkach. Wystarczy do każdej z nich zamówić odpowiednią płytę adaptacyjną u producenta.

Jednym słowem, mamy tutaj do czynienia z rozwiązaniem wyjątkowo korzystnym. Dzięki temu sprawne przygotowywanie betonu, bezpośrednio na placu budowy, będzie dla nas niezwykle efektywne. Przyczyni się także do usprawnienia wielu realizacji prac budowlanych, co w tym przypadku jest kwestię najistotniejszą.