Przemyślenia o przyszłości rynku nieruchomości

0
377

Słyszysz to wszędzie. Wyżu demograficznego zaczynają przechodzić na emeryturę. Rynek akcji i rynek nieruchomości ucierpią w wyniku wycofania pieniędzy. Nie wydaje się to prawdą w przypadku nieruchomości.

Myśli o przyszłości rynku nieruchomości

Osoby z wyżu demograficznego to osoby urodzone w okresie od około 1945 r. Do 1964 r. Po II wojnie światowej pokój i dobrobyt gospodarczy następowały przez około dwadzieścia lat. Wraz z tym doszło do gwałtownego wzrostu liczby urodzeń w Stanach Zjednoczonych. Ten wzrost liczby urodzeń spowodował wybrzuszenie w całej populacji, np. Pokolenie wyżu demograficznego.

Kiedy ekonomiści i eksperci spoglądają w przyszłość, martwią się, co się stanie, gdy wyżu demograficznego opuści rynek pracy. Kto je zastąpi? Co dzieje się z ich pieniędzmi? Czy drenaż na giełdzie z 401k dystrybucji usunie giełdę? A co z nieruchomościami, w których wyżu demograficznego zaczyna się lata maksymalnych zarobków? Czy wszystko się zawiesi? Nie.

Pierwszym powodem, dla którego rynek nieruchomości nie umrze, są osoby z wyżu demograficznego. Nie znikają po przejściu na emeryturę. Większość nadal inwestuje w nieruchomości, gdy zaczynają otrzymywać wypłaty emerytalne. W 2004 r. Fakt ten potwierdził fakt, że 35% całej sprzedaży domów dotyczyło drugich domów. Oczywiście boomery pozostaną aktywne przez pewien czas.

Pojawia się także nowa generacja na rynku nieruchomości. Chociaż prawdą jest, że wyżu demograficznego są największą wypukłość populacji, jaką widzieliśmy, należy pamiętać, że wyż demograficzny miał własne potomstwo. Drugim co do wielkości wybrzuszeniem populacji, które widzieliśmy, są te dzieci. Wkraczają teraz w lata dwudzieste i trzydzieste, co oznacza, że ​​wchodzą na rynek nieruchomości jako kupujący – często pożyczają od rodziców na zaliczki.

Imigracja jest przedmiotem kontrowersji. Bez względu na twój pogląd, niekwestionowane dowody wskazują, że duża liczba legalnych imigrantów przybywa do kraju od 1970 roku. Oczywiście osoby te i rodziny stanowią kolejną grupę nabywców.

Pomimo zawodzenia tak zwanych ekspertów rynek nieruchomości powinien nadal mruczeć, jak zawsze. Nieruchomości to wciąż jedna z najlepszych inwestycji. Tak, będą wahania, ale fakty nie wspierają proroctw o zgubie i mroku.