Czym charakteryzują się rusztowania przejezdne?

0
250

Jak wiadomo na rynku możemy spotkać różnego typu rusztowania. Jednym z ciekawych przykładów są tak zwane rusztowania przejezdne. Czym się charakteryzują?

Rusztowania przejezdne jak nazwa wskazuje, charakteryzują się wyjątkową mobilnością. Z reguły są wykonane z aluminium, dlatego są również znane jako rusztowania aluminiowe.

Konstrukcja tego typu jest wyposażona w charakterystyczne kółka, w efekcie są również znane jako rusztowania na kółkach lub rusztowania jezdne.

Główną ich zaletą jest lekkość. Dlatego są wykorzystywane z reguły wewnątrz pomieszczenia podczas przeprowadzania prac konserwatorskich. Jest to rozwiązanie, które chroni parkiety i podłogi przed uszkodzeniem.

Poza tym, mówiąc o zaletach jakimi charakteryzują się rusztowania przestawne (przejezdne) trzeba jeszcze raz podkreślić łatwość transportu oraz przemieszczenia się całej konstrukcji. Jest to typ rusztowań, który jest prosty w montażu oraz demontażu. Co ciekawe, również po złożeniu nie zajmuje zbyt wiele miejsca, w związku z czym w wielu przypadkach transport jest możliwy bez udziału ciężkiego sprzętu.

Do montażu rusztowań przejezdnych stosowane są samozatrzaskowe przyciski. Z reguły do montażu są potrzebne co najmniej dwie osoby. Jednak sam proces montażu jest prostszy niż w przypadku tradycyjnych rusztowań.

Stawiając na rusztowania przejezdne należy mieć na uwadze, że ich stosowanie jest ograniczone do wysokości 14 metrów. Niektórzy jeszcze obawiają się o to, że kradzież takiego rusztowania jest znacznie prostsza. Naszym zdaniem po prostu trzeba je odpowiednio zabezpieczyć.

Rusztowania przejezdne bez wątpliwości są ciekawą alternatywą dla rusztowań modułowych i fasadowych. Znakomicie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie konieczna jest szybka zmiana miejsca pracy oraz łatwość podczas transportu.

Dokładniej mówiąc, rusztowania przejezdne z reguły są stosowane przy wykonywaniu prac wykończeniowych – przy malowaniu, szpachlowaniu, tapetowaniu oraz wielu innych pracach wykonywanych wewnątrz budynku.

Wiodący producenci rusztowań tego typu to między innymi Krause, Altrad, Faraone, Stabilo, ProTec.