Czy warto zdecydować się na budowę domu szkieletowego?

0
214

Jeśli planujesz zakup taniego i szybkiego w budowie domu to prawdopodobnie wśród możliwości, które rozważasz przewija się pomysł budowy domu szkieletowego. Przeglądając Internet można natknąć się na różne opinie – jedne polecające a drugie negujące takowe podejście do budownictwa. Jeśli chcesz poznać również naszą opinię to zapraszamy do lektury! Krótko i zwięźle przedstawiamy co sądzimy o budowie domu szkieletowego.

Czy dom szkieletowy jest solidny i wytrzymały?

Główne wątpliwości dotyczące domu szkieletowego dotyczą jego trwałości i solidności. Czy dom wytrzyma mocny wiatr? Czy będzie to dom, który jest inwestycją na lata, którą będzie można przekazać dzieciom? Odpowiedź jest dosyć prosta – tak, dom szkieletowy jest tak samo wytrzymały jak dom murowany. Jest to dom, w którym śmiało można mieszkać przez lata bez większych obaw o to, że dom zdmuchnie mocniejszy wiatr.

Czy wartość domu szkieletowego jest niższa niż wartość domu murowanego?

Tutaj odpowiedź jest dosyć ciekawa – budowa takiego domu może być tańsza, ale sprzedaż już niekoniecznie musi być dokonana po niższej cenie. Rynek wtórny rządzi się swoimi prawami a ludzie zazwyczaj kupują oczami. W związku z czym śmiało można taki dom sprzedać za kwotę bardzo podobną do kwoty za jaką sprzedają się domy murowane. Wiele zależy od podejścia do sprzedaży oraz wykończenia wnętrza.

Jakimi zaletami oraz wadami charakteryzuje się budowa domu szkieletowego?

Zalety to niewątpliwie krótki czas budowy domu. Całość zazwyczaj trwa zaledwie kilka miesięcy dzięki uniknięciu przerw technologicznych. Zatem jeśli szukamy szybkiego sposobu na budowę domu to z pewnością budowa domu szkieletowego ma przewagę nad technologią tradycyjną.

Wśród wad związanych z budową domu szkieletowego warto wymienić to, że w Polsce wciąż jest to metoda niszowa. Skutkuje to tym, że brakuje doświadczonych specjalistów, którzy znają się na tej technologii. Brakuje projektantów, wykonawców oraz kierowników budowy. Jeśli już ktoś się specjalizuje w budowie domów tego typu to zazwyczaj ma niewielką konkurencję.

Niejasnym aspektem jest cena. Z pozoru budowa domu szkieletowego wiąże się z dużą oszczędnością. Jednak niezależni specjaliści podkreślają, że prawidłowe wybudowanie domu szkieletowego może się okazać cenowo bardzo porównywalne do budowy domu murowanego.

Więcej na temat domów szkieletowych oraz innych technologii budowlanych można przeczytać na https://blog.poradnik-budowlany.com/dom-szkieletowy/